nezávislá budoucnost

Montáž a ceny

Cenová nabídka se vždy zpracovává podle konkrétního konkrétní typu panelu a odebraného množství.
Alespoň pro orientaci uvádím, že základní ceny panelů se pohybují od 1350,- do 1600,- Kč za m2 bez DPH podle typu panelu (viz číslo v katalogu). Spotřeba pomocných tmelů a barev na spáry záleží na konkrétní aplikaci (složitosti stěn a počtu spár). Pokud uvedete typ panelu z katalogu a požadované množství, můžeme Vám spočítat přesnější cenu včetně dopravy do místa realizace (např. nad 100m2 je už doprava po ČR zdarma).

Co se týče upevnění fasádních desek, ty je možné šroubovat přímo na zeď do interiéru i exteriéru anebo se na zeď přišroubuje nosná podkonstrukce, která může být ze dřeva, pozinkované oceli nebo hliníku. Tato podkonstrukce slouží k vytvoření prostoru pro instalaci izolace, ponechání vzduchové mezery a k vytvoření rovné plochy u starších nerovných zdí. Pak se na původní zeď připevní izolace z minerální vlny, ponechá se vzduchová mezera pro odvětrávání a přišroubují se panely. Po přišroubování panelů se pak spáry a šrouby zamazávají speciálním tmelem. A pak už se nemusíte o fasádu vůbec starat. Je omyvatelná, odolná proti vlivům počasí, nepraská, nedrolí se a neztrácí barvu. Desky jsou z pevného, pružného a vysoce odolného laminátu, který má zcela jiné vlastnost než plast a nelze jej srovnávat s některými levnými plastovými imitacemi fasád.  

Montáž je "suchá" a je snadno proveditelná i svépomocí. Začátkem roku 2011 se o těchto deskách psalo i v časopise pro kutily - Udělej si sám 02/2011 - odkaz na článek: https://www.altamos.cz/news/umely-kamen-v-interieru/
 

Pokud pošlete dle katalogu rozměr a počet kusů, obratem Vám zašleme přesnou cenu včetně dopravy na místo.